İl · KPSS 2025/5
Muş Atama Taban Puanları 2025
KPSS 2025/5 Sağlık Bakanlığı yerleştirmesinde Muş ilinde 43 kadroya toplam 54 kişi yerleştirildi. İldeki en düşük taban puan 67,00, en yüksek taban puan 93,55.
Kaynak: ÖSYM · Son güncelleme: 1 Kasım 2026
Sağlık Bakanlığı
Ön Lisans unvanları KPSSP93
| Unvan | Kontenjan | En düşük | En yüksek |
|---|---|---|---|
| Paramedik (İlk ve Acil Yardım) | 12 | 87,49 | 88,92 |
| Elektronörofizyoloji | 1 | 79,56 | 79,56 |
| Tekniker | 1 | 82,67 | 82,67 |
| Anestezi | 1 | 93,55 | 93,55 |
| Odyometri | 1 | 90,14 | 90,14 |
| Röntgen | 1 | 89,43 | 89,43 |
Lisans unvanları KPSSP3
| Unvan | Kontenjan | En düşük | En yüksek |
|---|---|---|---|
| Ebe | 14 | 74,06 | 77,45 |
| Hemşire | 5 | 80,22 | 87,01 |
| Fizyoterapist | 1 | 90,74 | 90,74 |
| Sağlık Fizikçisi | 1 | 67,00 | 67,00 |
| Dil ve Konuşma Terapisti | 1 | 84,82 | 84,82 |
| Mühendis | 1 | 90,65 | 90,65 |
| Diyetisyen | 1 | 91,57 | 91,57 |
| Perfüzyonist | 1 | 76,76 | 76,76 |
Ortaöğretim unvanları KPSSP94
| Unvan | Kontenjan | En düşük | En yüksek |
|---|---|---|---|
| Acil Tıp Teknisyeni (ATT) | 8 | 82,71 | 89,34 |
| Hemşire | 1 | 83,75 | 83,75 |
| Tıbbi Sekreter | 1 | 81,19 | 81,19 |
| Teknisyen | 1 | 71,21 | 71,21 |
| Çevre Sağlığı | 1 | 72,41 | 72,41 |
Muş ilinde en çok kişi alan kurumlar
| Kurum | Kontenjan | En düşük taban |
|---|---|---|
| Bulanık Devlet Hastanesi | 6 | 76,29 |
| Muş Devlet Hastanesi | 6 | 67,00 |
| Muş Malazgirt 3 Nolu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu | 3 | 87,55 |
| Muş Hasköy 1 Nolu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu | 3 | 88,92 |
| Muş Bulanık 1 Nolu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu | 3 | 83,72 |
| Muş 2 Nolu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu | 3 | 88,17 |
| Muş Bulanık 4 Nolu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu | 2 | 82,71 |
| Muş Bulanık 3 Nolu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu | 2 | 83,52 |
| Muş Korkut 1 Nolu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu | 2 | 88,13 |
| Muş Bulanık İlçe Sağlık Müdürlüğü | 2 | 89,43 |
| Malazgirt Devlet Hastanesi | 2 | 71,21 |
| Muş Merkez Toplum Sağlığı Merkezi Muş Merkez Kızılağaç Aile Sağlığı Merkezi Muş Merkez 32 Nolu Aile Hekimliği Birimi | 1 | 75,38 |
| Varto Devlet Hastanesi | 1 | 82,67 |
| Muş Malazgirt İlçe Sağlık Müdürlüğü Muş Malazgirt Aktuzla Aile Sağlığı Merkezi Muş Malazgirt 14 Nolu Aile Hekimliği Birimi | 1 | 83,20 |
| Muş Hasköy Toplum Sağlığı Merkezi Muş Hasköy Merkez Aile Sağlığı Merkezi Muş Hasköy 09 Nolu Aile Hekimliği Birimi | 1 | 74,21 |
Kaynak: ÖSYM, KPSS 2025/5 en küçük ve en büyük puanlar belgesi
Diğer Kamu Kurumları
Ön Lisans unvanları KPSSP93
| Unvan | Kontenjan | En düşük | En yüksek |
|---|---|---|---|
| Tekniker | 1 | 81,12 | 81,12 |
Lisans unvanları KPSSP3
| Unvan | Kontenjan | En düşük | En yüksek |
|---|---|---|---|
| Mühendis | 5 | 82,48 | 84,61 |
| İcra Memuru | 2 | 79,24 | 79,24 |
| Memur | 2 | 80,10 | 80,10 |
Ortaöğretim unvanları KPSSP94
| Unvan | Kontenjan | En düşük | En yüksek |
|---|---|---|---|
| Destek Personeli | 1 | 79,83 | 79,83 |
Muş ilinde en çok kişi alan kurumlar
| Kurum | Kontenjan | En düşük taban |
|---|---|---|
| Elektrik Üretim A.ş. Genel Müdürlüğü | 7 | 80,10 |
| Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı | 3 | 79,24 |
| Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü | 1 | 81,12 |
Kaynak: ÖSYM, KPSS 2026/1 en küçük ve en büyük puanlar belgesi
Diğer iller
- Adana
- Adıyaman
- Afyonkarahisar
- Ağrı
- Aksaray
- Amasya
- Ankara
- Antalya
- Ardahan
- Artvin
- Aydın
- Balıkesir
- Bartın
- Batman
- Bayburt
- Bilecik
- Bingöl
- Bitlis
- Bolu
- Burdur
- Bursa
- Çanakkale
- Çankırı
- Çorum
- Denizli
- Diyarbakır
- Düzce
- Edirne
- Elazığ
- Erzincan
- Erzurum
- Eskişehir
- Gaziantep
- Giresun
- Gümüşhane
- Hakkari
- Hatay
- Iğdır
- Isparta
- İstanbul
- İzmir
- Kahramanmaraş
- Karabük
- Karaman
- Kars
- Kastamonu
- Kayseri
- Kırıkkale
- Kırklareli
- Kırşehir
- Kilis
- Kocaeli
- Konya
- Kütahya
- Malatya
- Manisa
- Mardin
- Mersin
- Muğla
- Nevşehir
- Niğde
- Ordu
- Osmaniye
- Rize
- Sakarya
- Samsun
- Siirt
- Sinop
- Sivas
- Şanlıurfa
- Şırnak
- Tekirdağ
- Tokat
- Trabzon
- Tunceli
- Uşak
- Van
- Yalova
- Yozgat
- Zonguldak
Önemli: Bu bilgiler ÖSYM'nin geçmiş yerleştirme sonuçlarına dayanır, kesin atama garantisi değildir. Taban puanlar her dönem kontenjana ve aday sayısına göre değişir.